Engels Concert 9 oktober 2026

Engelse koormuziek

Gerald Finzi, Herbert Sumsion en Charles Villiers Stanford: zomaar enkele namen van componisten van Engelse koormuziek. In Groot-Brittannië zijn hun werken al decennialang geliefd en vormen zij een vast onderdeel van de koortraditie. In Nederland worden ze veel minder vaak uitgevoerd en zijn ze minder bekend. Daar brengt MOV graag verandering in.

Met dit concert presenteert MOV een gevarieerd programma met muziek van onder anderen deze componisten. Ook bekendere namen als John Rutter en Edward Elgar zijn vertegenwoordigd.

Centraal staan de anthems, koorwerken die een belangrijke plaats innemen binnen de Anglicaanse kerkmuziek. Deze composities worden al eeuwenlang uitgevoerd tijdens de liturgie van de Church of England, bijvoorbeeld tijdens de diensten van Morning Prayer en Choral Evensong. Ze kenmerken zich door hun rijke harmonieën, expressieve melodieën en de bijzondere Engelse koorklank.

Naast liturgische muziek klinken ook feestelijke werken. Zo staat het beroemde Zadok the Priest van Georg Friedrich Händel op het programma. Dit indrukwekkende kroningslied werd gecomponeerd voor de kroning van koning George II in 1727.

Als eigentijds tegenwicht klinkt de Missa Brevis (2022) van John Rutter. Samen met de andere werken is zo een afwisselend programma ontstaan waarin ruim drie eeuwen Engelse koormuziek samenkomen.

Reserveert u alvast vrijdag 9 oktober 2026 in uw agenda.

Het concert vindt plaats in de Augustijnenkerk, Voorstraat 216 te Dordrecht.

Aanvang 20.00 uur, deur open 19.30 uur.

Wij hopen u te mogen verwelkomen!
Share the Post:

Andere nieuwsberichten

Ontroerend mooi

Ontroerend mooi …zo zou je het concert van vrijdag 20 maart kunnen omschrijven. Het publiek werd meegenomen langs meesterwerken die, elk

Read More